Rejestracja | Logowanie

Znajdujesz się w:

Darmowa wysyłka od 220zł

Koszyk jest pusty

Artykuły - centrum wiedzy

Patronat nad działem artykuły sprawuje Stowarzyszenie Pomocy Królikom - organizacja działająca na rzecz szeroko rozumianej pomocy zwierzętom, a w szczególności królikom.

Strona Interetowa SPK www.kroliki.net


Sianko

2010-06-14 (autor: Aneczka2939)

Sianko to najważniejszy składnik diety dla każdego królika małego i dużego. Sianko zawsze powinno być świeżę i pachnące, poznamy takie sianko po np. luźnym ułożeniu w opakowaniu i przyjemnej woni skoszonej trawy, jeśli sianko śmierdzi pleśnią lub jest zakurzone oznacza to że było źle przechowywane (np. w wilgotnym miejscu). Takie sianko należy natychmiast wyrzucić i nie podawać go królikowi.

królik zajadający się siankiem
Królik zajadający się siankiem
Źródło : galeria prywatna Aneczka2939
Sianko zawiera bardzo dużo włókna nawet 22%-38%. Włókno pomaga w przesuwaniu pokarmu w króliczym przewodzie pokarmowym. Zawiera także bardzo dużo witamin i minerałów których królik potrzebuje, siano sprawdza się również bardzo dobrze jeśli chodzi o dietę królika ze względu na np. otyłość czy chorobę. Gdy królik gryzie siano ociera zębami górnymi o dolne i w efekcie ściera sobie bardzo skutecznie zęby to również wspaniała zabawa w 'znajdź najlepsze źdźbło'

Jak podawać sianko ?

Sianko najlepiej podawać w paśniku dołączonym do klatki lub zrobionym samodzielnie. Nie powinno się stosować sianka jako ściółka do klatki lub kuwety, takie sianko bardzo szybko się brudzi i staje się niedobre a bardzo zanieczyszczone może wywołać u naszych pupili nawet choroby (np. mykotoksyny).

Pamiętajmy by siano wymieniać nawet codziennie, króliki nie jedzą nieświeżego sianka a dokładanie nowego do starego może sprawić że królik cały czas będzie wyjadał tylko to świeże a resztą wzgardzi.

Powrót do listy artykułów

 
Sklep Internetowy - swiatkrolika.eu © 2009-2022